PANDEMİ DÖNEMİ

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Wuhan’da ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan virüs salgını COVID-19 pandemisi veya korona virüs pandemisinin Türkiye’de ilk tespit edildiği tarih 10 Mart 2020’dir.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan 2020’de yaptığı açıklamada ise koronavirüs vakalarının tüm Türkiye’ye yayıldığını açıklamıştır.

Bu süreçte başta evde kalan kanser hasta ve yakınları ile tüm takipçilerimiz için gönüllü hocalarımız, psikologlarımız ile evden takip edebilecekleri programlar planlamaya başladık. Takipçilerimiz Facebook ve Instagram’dan yapmış olduğumuz yayınlara yoğun ilgi göstermişlerdir.

12 Mart 2020 tarihinde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doktor sevgili Şebnem Çalık’ın Covid-19 döneminde nelere dikkat etmemiz gerekenleri anlattığı videomuzun sosyal medya kanallarımızda yayınlanmasıyla çalışmalarımız başladı.

Bugüne kadar bu yayınımıza 11.446 kişi erişim sağlamıştır.

Covid-19 pandemi sürecinde öncelikle takipçilerimizin kendilerini iyi hissetmelerine ve bilgilenmelerine yönelik gönüllü uzman psikolog/psiko-onkologlarımızla  sohbet programları gerçekleştirdik.

Bugüne kadar bu yayınlarımız ile yaklaşık 50.000 kişiye erişim sağlanmıştır.

COVİD-19 PANDEMİ sürecinde kanser hastaları nelere dikkat etmeli?, Tedavileri devam etmeli mi? ve daha birçok merak edilen sorunun cevabını Bilim Kurulu Üyesi hocalarımız ve gönüllü hocalarımızdan Murat Gültekin cevapladı.

Bugüne kadar yayınımıza 49.835 kişi erişim sağlamıştır.

Gönüllü Olmak İster misiniz?

Gönüllü olmak için internet sayfamızda yer alan gönüllü formunu doldurup bize yollamanız yeterlidir. Başvurusu kabul edilen tüm gönüllü adayları, gönüllü koordinatörümüz tarafından organize edilen Tanıtım Toplantısı’na davet edilir. Tanıtım toplantısına katılım, gönüllülük sürecinin ilk adımıdır.